Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vývoj mobilních aplikací

Logo projektu

Klient: GEFOS a. s.

Web: https://www.facebook.com/DejTip/

Realizace: 2016

Platforma: Android iOS Windows Phone

Technologie: Xamarin

Pro jednu z nejvýznamnějších firem v oblasti geodézie jsme vyvinuli aplikaci pro hlášení závad ve veřejném prostoru, která umožňuje vyfotit závadu, přiřadit ji ke kategorii, připojit komentář a odeslat závadu. Automaticky je také snímána GPS poloha zařízení v době pořizování fotografie.

Jak aplikace tedy v praxi funguje?  Když narazíte na závadu ve veřejném prostoru, například výmolu v silnici či nefunkční pouliční osvětlení, tuto závadu jednoduše vyfotografuje, přiřadíte ji ke kategorii, připojíte případný komentář a hlášení odešlete. Není potřeba do hlášení uvádět umístění, protože to je určeno GPS senzorem v mobilním zařízení a samo zaznamenáno.

Obrázek

Použité technologie:

Při vývoji mobilní aplikace jsme použili moderní framework Xamarin pro multiplatformní vývoj aplikací. Xamarin umožňuje psát jeden jediný kód v jazyce C# a ten kompilovat do nativních aplikací třech hlavních mobilních platforem Android, iOS a Windows Phone. Pro mapovou stránku aplikace jsme navíc využili framework OpenStreetMap. Zákazníkovi jsme tak ušetřili velkou část nákladů spojených s vývojem mobilních aplikací!

 

Rozsah použitých služeb

Vstupní analýza

Vstupní analýza

Projektové řízení

Projektové řízení

Návrh designu

Návrh designu

Frontend

Frontend

Backend

Backend

Servis a podpora

Servis a podpora

Testování

Testování

Návrh prototypu

Návrh prototypu

Konzultace

Konzultace

Video o projektu

Odkazy ke stažení