Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vývoj firemních webových aplikací

Logo projektu

Klient: PASS Consulting Group

Web: http://www.digitech.cz/

Technologie: Java SwingMongo DBJ2EE...

Naše plzeňská pobočka se podílí na vývoji klientské části software pro plánování tras a řízení distribuce Plantour. Tento systém napomáhá k efektivnímu plánování zajištění dodávek. Vyhledá nejoptimálnější trasu, která zajistí doručení včas a s co nejnižšími náklady. Využívají ho obchodní, výrobní i distribuční společnosti a dopravci, a to jak malé, ale i větší velikosti.

Do systému se zadají základní data o objednávkách, odběratelích a vozidlech ručně nebo se automaticky přenášejí z provozních systémů firmy. Pak je již možné plánovat vyřízení jednotlivých objednávek a určovat ideální trasy i za předpokladu, že existují určitá omezení (např. požadovaný čas doručení objednávky). Naplánované trasy si pak dispečer může pohodlně zobrazit ve srozumitelné formě v tabulkách, ganttově diagramu, na dispečerské plachtě a nechybí ani vyobrazení trasy a jednotlivých zastávek v mapě. Využívány jsou mapové podklady TomTom. 

Dispečer si rovněž může v průběhu realizace dodávek zobrazit potřebné informace o času jízdy, o nakládkách, vykládkách, nákladu, ale i souhrnné údaje o počtu nasazených vozidel a jejich vytížení, nenaplánovaných dodávkách či o dostupnosti řidičů.

Systém zároveň umí předat informace zákazníkům, kterým sděluje mimo jiné, kdy bude jejich dodávka doručena. Dále je možné z něj vytisknout doklady potřebné řidiči a pracovníky expedice nebo lze informace zaslat do aplikace v mobilním telefonu či tabletu. Nechybí ani reporty, které se následně využívají k vyhodnocení různých ekonomických parametrů dodávek.

Plantour v České Republice distribuuje společnost Digitech ČR, spol. s r. o.

Obrázek