Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vývoj mobilních aplikací

Logo projektu

Klient: JLV, a. s.

Web: http://www.jlv.cz/

Realizace: Od roku 2017

Technologie: JavaSpringSpringbootXamarin

Společnost JLV, a. s., pro kterou byl realizován tento projekt, je největším českým poskytovatelem gastronomických a retailových služeb pro zákazníky na cestách. V rámci tohoto projektu je zpracovávána mobilní aplikace Mobilní číšník, která obsluze (zaměstnanci JLV, a. s.) umožňuje prodávat cestujícím veškerý sortiment občerstvení v jídelních a lůžkových vozech na trasách vlaků po České republice i mimo ni. Dojde tak ke zjednodušení a zefektivnění práce prodejního personálu při objednávání občerstvení v železničních vozech. Aplikace umožňuje přihlášení uživatele, vstupní inventuru, zadání objednávek a jejich přehledy a platby. Mimo jiné  také personálu umožňuje tisk účtu či vstupní inventury. Součástí tohoto projektu je také realizace webové aplikace (webového aplikačního serveru), která má za účel zjednodušit a zefektivnit podpůrné procesy prodeje a zároveň sloužit ke zprostředkování přenosu dat mezi mobilní aplikací a ERP systémem Karat. 

Použité technologie

  • Mobilní platforma
Xamarin
  • Komunikační protokoly
HTTPS, JSON (REST), JDBC
  • Technologie aplikačního serveru
Aplikační webový server na bázi technologie Javy, Spring, Springboot
  • Systémová integrace
Propojení aplikačního serveru s ERP Karat na bázi automatizované výměny CSV souborů
  • Integrovaný ERP systém
ERP Karat

 

Obrázek

Uvedený obrázek je ukázkou z pilotního testu mobilní platformy na současných Windows tabletech v Pendolinu ČD.  Vzhledem k implementaci v mobilní technologii Xamarin je v projektu plánován během prvního kvartálu 2018 přechod na tablety na bázi systému Android. Výhodou je, že již hotová aplikace nemusí být implementována znova. 

Rozsah použitých služeb

Vstupní analýza

Vstupní analýza

Projektové řízení

Projektové řízení

Návrh designu

Návrh designu

Frontend

Frontend

Školení

Školení

Servis a podpora

Servis a podpora

Testování

Testování

Návrh prototypu

Návrh prototypu

Konzultace

Konzultace