Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vývoj mobilních aplikací

Logo projektu

Klient: JLV, a. s.

Web: http://www.jlv.cz/

Realizace: Od roku 2017

Technologie: JavaSpringSpringbootXamarin

Společnost JLV, a. s., pro kterou byl realizován tento projekt, je největším českým poskytovatelem gastronomických a retailových služeb pro zákazníky na cestách. V rámci tohoto projektu je zpracovávána mobilní aplikace Mobilní číšník, pomocí které obsluha (zaměstnanci JLV, a. s.) prodává cestujícím veškerý sortiment občerstvení v jídelních a lůžkových vozech na trasách vlaků po České republice i mimo ni. Dochází tak ke zjednodušení a zefektivnění práce prodejního personálu při objednávání občerstvení v železničních vozech. Aplikace umožňuje přihlášení uživatele, vstupní inventuru, zadání objednávek a jejich přehledy a platby. Mimo jiné z ní personál může vytisknout účet či výstup inventury. Součástí tohoto projektu je i realizace webové aplikace (webového aplikačního serveru), jejíž účelem je zjednodušení a zefektivnění podpůrných procesů prodeje a zároveň slouží ke zprostředkování přenosu dat mezi mobilní aplikací a ERP systémem Karat. 

Použité technologie

  • Mobilní platforma
Xamarin
  • Komunikační protokoly
HTTPS, JSON (REST), JDBC
  • Technologie aplikačního serveru
Aplikační webový server na bázi technologie Javy, Spring, Springboot
  • Systémová integrace
Propojení aplikačního serveru s ERP Karat na bázi automatizované výměny CSV souborů
  • Integrovaný ERP systém
ERP Karat

 

Obrázek

Uvedený obrázek je ukázkou z pilotního testu mobilní platformy na původních Windows tabletech v Pendolinu ČD. V současné době je již aplikace implementovaná na tablety s platformou Android, a protože jsme využili technologii Xamarin, ušetřilo se i nemálo nákladů za vývoj pro obě tyto platformy, než kdyby se přistoupilo k nativnímu vývoji. 

Rozsah použitých služeb

Vstupní analýza

Vstupní analýza

Projektové řízení

Projektové řízení

Návrh designu

Návrh designu

Frontend

Frontend

Školení

Školení

Servis a podpora

Servis a podpora

Testování

Testování

Návrh prototypu

Návrh prototypu

Konzultace

Konzultace