Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vývoj mobilních aplikací

Logo projektu

Klient: Výlety a zábava s dětmi

Web: http://www.vylety-zabava.cz/

Realizace: 2018

Platforma: Android iOS

Technologie: Xamarin

Na jaře roku 2018 jsme začali vyvíjet mobilní aplikaci Výlety a zábava s dětmi pro platformy Android a iOS. Aplikace je doplňkem k webu výlety-zábava.cz a obsahuje tipy na výlety a zábavu pro celou rodinu a umožňuje vyhledávání článků podle lokality, kategorie či konkrétního vyhledávacího výrazu. Následně je možné zobrazení popisu článku s veškerými potřebnými informacemi jako je popis události či místa včetně výškového profilu. Uživatel si může rovněž zobrazit cykloturistickou mapu, fotogalerii a soupis okolních zajímavostí. Aby byla zajištěna pohodlná orientace uživatele v terénu, mobilní aplikace zobrazuje trasu výletu a aktuální pozici. 

V databázi se nachází více než 2000 tipů, kam je možné vyrazit s dětmi po celé České republice. Jedná se například o tipy na pěší a cyklistické výlety, výlety s cyklovozíkem, kočárkem nebo vlakové výlety. Uživatel zde nalezne informace i o hradech, zámcích, zříceninách, atrakcích a zábavních centrech. Není problém dohledat také dětská a dopravní hřiště, muzea, zoo a farmy, ale také tipy na možnosti koupání a provozování vodních sportů. Kromě těchto míst se v aplikaci pravidelně aktualizují informace o probíhajících a plánovaných akcích. Všechny tipy vychází z osobních zkušeností a příspěvků partnerů provozovatelů aplikace a jsou pravidelně aktualizované. 
V případě, že uživatele nějaká aktivita zaujme, může si jejím přidáním do oblíbených položek vytvářet vlastní databázi plánovaných míst k návštěvě. 

Obrázek

Použité technologie:

Pro vývoj této mobilní aplikace byla zvolena technologie Xamarin, která umožňuje multiplatformní vývoj aplikací. Pak stačí napsat pouze jeden kód v jazyce C# a ten následně upravit pro požadované mobilní plaformy. Tato varianta vývoje nám umožnila zákazníkovi ušetřit velké množství nákladů spojených s vývojem aplikace.

Rozsah použitých služeb

Vstupní analýza

Vstupní analýza

Projektové řízení

Projektové řízení

Návrh designu

Návrh designu

Frontend

Frontend

Servis a podpora

Servis a podpora

Testování

Testování

Návrh prototypu

Návrh prototypu

Konzultace

Konzultace

Odkazy ke stažení